To, že tolik lidí věří, že nám sudetští Němci chtějí škodit a my jsme byli v právu, když jsme jsme vyhnali, je výsledek roků práce propagandy a dezinformací.
To, že tolik lidí věří, že Izrael je v právu, když vyhnal lidi z jejich domovů a nyní je okupuje a škodí jim, je výsledek #dezinformace#propaganda#historie#CZ#IL
0
0
Petr Janyška
@JanyskaPetr · 22.5.2026
M.Chodorkovskij, jedna z nejvýraznějších osobností ruského exilu, formuloval 10 bodů pro ruskou exilovou opozici, píše @AlexandrMitrofa. Čte se to jako výborný politic. program. Chodork. uzavírá:
„Nevíme, kdy se otevře okno příležitostí. Ale víme přesně, že až se otevře a my #Chodorkovskij#ruskýexil#politickýměnění#RU
0
0
Seznam Zprávy
@seznamzpravy.cz · 22.5.2026
Po zrušení Trumpových cel Nejvyšším soudem se americké korporace, včetně Walmartu a Applu, rozhodly o vrácení cel v hodnotě 166 miliard dolarů požádat, ačkoliv se obávají prezidentsní odvety, přičemž většina firem volí pragmatismus a plánuje peníze využít ke snížení cen nebo reinvesticím do americké výroby. #DonaldTrump#americkéfirmy#cla
Máme na stáncích moc hezké číslo. Ignorujeme pěnu dní a do detailu se díváme, jak se z Česka stává Agrofertsko. Kolik si z naší země ukrojí premiér ve střetu zájmů? Nejen to zjistíte v aktuálním Reflexu. Neveselé, ale důležité čtení. Stejně jako rozhovor s Šimonem Pánkem o životě českých neziskovek, které ročně šetří 100 miliard státu, ale musí za to od něj poslouchat urážky. #ČeskáRepublika#Politika#Neziskovky
135
26
Jan Skopeček
@Jan_Skopecek · 22.5.2026
Tak ještě že v té jinak žádoucí privatizaci státních firem má vláda v době zhoršené bezpečnostní situace správně nastavené priority a chce raději prodat výrobce výbušnin, než státní pivovar Budvar. 🙈 #privatizace#bezpečnost#Budvar#CZ
1
1
Jan Skopeček
@Jan_Skopecek · 22.5.2026
Při projednávání EET ve Sněmovně přijdeme s pozměňovacím návrhem, aby se EET netýkala malých živnostníků a podnikatelů s obratem do 2 mil. Kč.
Vláda navrhuje limit pouze 1 mil. Kč, což je zoufale málo. Nemá smysl regulovat a ukontrolovat ty nejmenší podnikatele k “smrti”, a pak https://t.co/TINqjnEiu4#EET#živnostníci#podnikání#CZ
0
0
Alexandr Mitrofanov
@alexandrmitr2 · 22.5.2026
Nebylo by od věci prodat do ciziny Babiše. Jenže kdo by ho chtěl kromě jeho příznivců v Česku? 🤔 #politika#Babiš#ČeskáRepublika
102
5
NE
Nezvaný host 🇨🇿
@nezvany_host · 22.5.2026
Andrej Babiš chce prodat státní firmu Explosii do francouzkých rukou. Identita tajemného kupujícího je zatím předmětem vášnivých debat pátrajícíh novinářů. https://t.co/s1ZPH5jvw7#Babiš#prodej#Česko
130
11
Seznam Zprávy
@seznamzpravy.cz · 22.5.2026
Spotřebitelská důvěra v USA v květnu klesla na rekordní minimum 44,8 bodu, což je způsobeno obavami z rostoucí inflace a cen pohonných hmot, ovlivněných konfliktem na Blízkém východě a výpadky v dodávkách ropy přes Hormuzský průliv. #SpotřebitelskáDůvěra#Inflace#CenyRopy
Prodej Explosie Francouzům je akt národní zrady a Babišova soukromého byznysu.
Andrej Babiš opět překonal sám sebe. V době, kdy Evropa čelí nejvážnější bezpečnostní krizi od druhé světové války, seriózně zvažuje prodej jednoho z nejdůležitějších českých strategických podniků — https://t.co/InXfLY8fpT#národnízrada#Babiš#prodejčerpalicen#CZ#FR
6
0
Patrik Nacher
@PatrikNacher · 22.5.2026
❤️🩹 Malá Viky od narození bojuje s vážným zdravotním postižením, kvůli němuž je plně odkázána na své blízké. Velkou nadějí je pro Viky a její rodinu především léčba kmenovými buňkami - již po první aplikaci došlo u holčičky k viditelnému zlepšení zdravotního stavu.
Jedná se však https://t.co/T9T63uWSZr#Viky#kmenovoubuňky#zdravotnípostiženísr#CZ
0
0
Novinky
@novinky.cz · 22.5.2026
Meta a Snapchat v poslední době zablokovaly účty několika saúdských disidentů na základě požadavků saúdských úřadů, což vyvolalo obavy ohledně cenzury a útlaku svobody projevu, zatímco Meta obhajovala své kroky ochranou zákonů v dotčených zemích. #Cenzura#LidskáPráva#SaúdskáArábie
Analytik Vlastislav Bříza upozorňuje, že Čína ukazuje svou ekonomickou dominanci, na kterou je Rusko silně závislé, což má významné implicace pro situaci na Ukrajině a Blízkém východě, zejména ve formě exportu vojenského materiálu a technologií do Ruska. #Čína#Rusko#Ukrajina
Článek Vlastislava Břízy poukazuje na změnu v mezinárodních vztazích, kdy Čína nyní udává směr a tón spolupráce s Ruskem, které se stalo okrajovým partnerem s velkou závislostí na čínských technologiích a exportu. #Rusko#Čína#export
Prodej Explosie by byla učebnicová ukázka finanční negramotnosti. Stát chce zalepit rozpočet rozprodejem strategického majetku. Až nebude co prodávat, tak bankrot.
Explosia navíc státu vydělává, vyplácí dividendy a je klíčová pro naši nezávislost v oblasti munice. Prodával by ji #finančnínegramotnost#strategickýmajetek#nezávislost#CZ
1
1
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 22.5.2026
Prodávat Explosii ve chvíli, kdy Evropa řeší vlastní bezpečnost a výrobu munice, by byla sebevražda. Stát drží strategický podnik, který vydělává, je důležitý pro obranu a Andrej Babiš už ho chce střelit cizincům, aby zalepil rozpočet a plnil závazky NATO?
Vekslácké myšlení 👎 #Bezpečnost#Munice#AndrejBabiš#CZ#EU#NATO
9
2
JI
Jiri Lobkowicz
@jirilobkowicz1 · 22.5.2026
Prezident Petr Pavel dnes učinil důstojný a státnický krok. Společně s německým prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem vydali prohlášení, ve kterém jasně podpořili cestu smíření a dobrých sousedských vztahů mezi Českem a Německem.
V době, kdy se ve veřejném prostoru opět https://t.co/SAq5GvlMh5#ČeskoNěmecko#smíření#diplomacie#CZ#DE
9
1
Luděk Niedermayer
@LudekNie · 22.5.2026
@m_o_havel Zajímalo by mě, zda se naše vláda posouvá od "pouhého" vedení kulturně-populistické války proti "grýndýlu" k pozici, kdy bude jménem naší země popírat problém a odmítat podporovat celosvětovou snahu zmírňovat důsledky a rizika globálního oteplování. Možná by to pan premiér, který #klimatickákrize#globálníoteplování#politika#CZ
0
0
Miroslav Kalousek🇨🇿🇺🇦🇮🇱
@kalousekm · 22.5.2026
Explosii a.s. kupoval stát v r.2002 od Agrofertu se zdůvodněním, že “je to z hlediska bezpečnosti státu nezbytné”. Prosadil to ministr vnitra Gross. Dnes, když je bezpečnostní situace mnohem horší, se jí stát chce zbavovat? Pokud ano, tak proč do zahraničních rukou, proboha? Je #Explosii#bezpečnost#Agrofert#CZ