15 minut pozdě na schůzku s prezidentem. A když na to prezident upozorní, odpověď ve stylu: „No tak mi to nevyšlo.“
Pak se ale nedivme, že se lidé k sobě chovají bez respektu a základní slušnost mizí z veřejného prostoru.
Politici mají udávat tón. Ne se chovat jako spratci, https://t.co/YqyGII9rLe#respekt#slušnost#politika
17
4
Dominik Hasek
@hasek_dominik · 8.5.2026
Další vrchol pokrytectví od křivopřísežníka na vlastní děti! Když před 4 dny ruští teroristé zabili cca 30 ukrajinských civilistů během jednoho dne, tak od něj ani slůvko! Tomuto člověku jsou lidské životy, pokud pro něj nemají nějaký osobní přínos, naprosto u prd…e! #lidskápráva#terorismus#politika
23
1
Marian Jurečka
@MJureka · 8.5.2026
Premiér může přijít pozdě. To se stane každému. Ale každý z nás, když přijdeme pozdě se normálně omluvíme ne?
Když přijdete o 15 minut později na schůzku s prezidentem republiky a neomluvíte se, není to jen drobnost. Je to signál, jak berete úřad prezidenta, instituce i https://t.co/CU4t5Km5at#politika#respekt#vedeni
18
1
Radim Kramář
@RadimKramar · 8.5.2026
Pane prezidente, výborně. A jen na okraj, A. Babiš přijel, dle mého názoru úmyslně pozdě. Škodí jak může takovým poněkud slabošským a srabáckým způsobem. Holt se dal dohromady s ještě horšími, než je jeho hnutí. Ale samo hnutí ANO dělá spoustu věcí, které poškozují Českou republiku. #politika#ČeskáRepublika#Babiš
Andreji Babišovi ještě asi nedoteklo, že by si pan prezident Petr Pavel mohl kompetenční žalobou vysoudit i účast na Evropské radě.. #politika#EvropskáUnie#komentář
121
13
Pavel Jechort 🇺🇦
@PJechort · 8.5.2026
Záběry hruškoidního babiše belhajícího se s vytřeštěným výrazem za Pavlem, který mu hnedka naloží za pozdní příchod, načež dotyčný zablekotá školáckou větu “nějak to nevyšlo”, ukazuje, že stát potřebuje vedení a řád, nikoliv roztřesenou krysu vytaženou z brlohu na světlo. #politika#vedení#věřejnévědomí
154
18
Jana
@JanneCos · 8.5.2026
@prezidentpavel @ondras_cerny Prosím podejte kompetenční žalobu, stojí za Vámi přes 60% Čechů, kteří chtějí, ať je zastupujete na Summitu NATO. Jste jediný, kdo tam může náš stát důstojně zastoupit. Děkuji. #NATO#ČeskáRepublika#Politika
💬„Je zjevné, že tím, kdo bude z dotací jednoho dne benefitovat, jsou vybraní potomci Andreje Babiše. Majetek vložený do svěřenského fondu totiž jen tak nemizí – naopak, při ideální správě narůstá (…)“ říká pro @iROZHLAScz právník TI Kryštof Doležal.
https://t.co/BIv9aMTTGN#dotace#Babiš#politika
1
1
Marek Španěl
@spanelx · 8.5.2026
Evropská komise je ve full retard propaganda modu.
To vše za peníze daňových poplatníků. A to je rozhodně skvělé a progresivní. #EvropskáUnie#Politika#Propaganda
9
2
Jaroslav Kmenta
@JaroslavKmenta · 8.5.2026
Pro oživení paměti… Jak to bývalo, když si zamindrákovaní politici nevyřizovali účty s hlavou státu.
SUMMIT NATO 2018 - BRUSEL, BELGIE
Summit NATO řešil obranné výdaje, posilování schopností i alianční mise. Uskutečnil se v Bruselu ve dnech 11. a 12. července 2018 a zúčastnili https://t.co/N7HUVNy8Lz#NATO#politika#historie
4
0
Lidovky.cz
@lidovky.cz · 8.5.2026
Předseda ODS Martin Kupka kritizoval Andreje Babiše za blokaci účasti prezidenta na summitu NATO, tvrdíc, že jeho chování je dětinské a poškozuje pověst České republiky, a spolu s dalšími politiky vyjádřil podporu prezidentovi v reprezentaci země na mezinárodní scéně. #politika#NATO#Česko
Super @AndrejBabis‼️👍👍 Ústavnímu pučistovi @prezidentpavel se nedá v jeho uzurpaci moci a přeměně Česka na prezidentský systém bez změny ústavy ustupovat✌️ https://t.co/yyG0AwY2sQ#politika#Česko#ústavnízměna
134
15
Zdeněk Hřib
@ZdenekHrib · 8.5.2026
Další Babišovo selhání: Nemá blokovat prezidenta ve výkonu jeho pravomocí – zvlášť u tak zásadní věci, jako je reprezentace Česka na summitu NATO.
Působíme tak navenek slabě a rozhádaně.
Bezpečnost země nemá být rukojmím politických sporů, slabého premiéra a uraženého ega. #politika#bezpečnost#NATO
Prezident ČR má jezdit na summit NATO. Vždy tam byl a vždy tam být má.
Andrej Babiš a Petr Macinka a jejich frackovité ego ohrožuje naši reputaci u spojenců a jde proti zájmům země. Stojím za prezidentem 🇨🇿 #NATO#ČeskáRepublika#politika
61
10
Martin Kupka
@makupka · 8.5.2026
Ze zahraniční politiky se nedá dělat předvolební divadlo a z osobních účtů se nedá dělat státní zájem. Andrej Babiš se stále nevyrovnal s prohrou v prezidentských volbách a chová se teď jak malé děcko.
Prezident České republiky není soupeř premiéra ani lídr opozice. Je vrchním #politika#ČeskáRepublika#prezident
49
1
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 8.5.2026
Je neuvěřitelné, že prezidentovi republiky chce mluvit do pravomocí člověk, který nenajde na mapě Grónsko, a sekretář od Václava Klause.
Podporuji cestu pana prezidenta na summit NATO. Jeho účast je v zájmu všech občanů ČR, vyjma Petra Macinky a Andreje Babiše. #politika#ČeskáRepublika#NATO