Ivana mám moc ráda a vážím si ho. Lidi jako on jsou v politice potřeba jak sůl.
Via fb Tony Pášma:
Ke zjištění, že ministryně Mrázová (ANO) obývá luxusní byt u Pařížské ulice, který jí platí stát, se vyjádřil i její předchůdce Ivan Bartoš. Ten vzkázal, že mu jej také nabízeli, ale že ho raději poskytl potřebným ukrajinským rodinám:
"Tak tenhle byt (nenechte se mýlit, ministr nemusí být z regionu) mi byl také nabídnut, když jsem řešil, že nám každý rok s roční smlouvou zvedali doma nájem. Tak jsem se usmál a protože byla válka na Ukrajině, poskytl jsme ho jako ministerstvo maminkám s dětmi a babičkou z Ukrajiny, jejichž manželé bojovali a asi ještě bojují proti Putinovi."
Závratný rozdíl mezi dvěma ministry 👏👍 #politika#solidarita#etika
Nová sociální demokracie. Kromě startu sběru podpisů pro registraci dnes představí Špidla a skupina kolem něj základní vize nově vznikajícího politického subjektu dvě hodiny po poledni v kavárně Montmartre v Praze na Starém městě.
https://t.co/Hd1UzGBmUg#SociálníDemokracie#Politika#NovýSubjekt
1
0
Sváťa Barek 🇺🇦
@BarekSvata · 1.5.2026
Fascinuje mě, že část lidí v ČR považuje za hrozbu potomky sudetských Němců a označuje je za fašisty, zatímco skutečný ruský fašismus, který čtvrtým rokem vraždí lidi kousek od našich hranic buď braní, přehlíží nebo relativizují 🥴 #sociálnípravednost#historie#politika
109
7
Barbora Mercury 🇨🇿✌️🇪🇺
@MercuryBarbora · 1.5.2026
Pan espéďák Lacina by chtěl, aby pan prezident rezignoval, protože mluvil s jeho souputníkem, který s ním byl na vojně v Rusku a tam přísahal věrnost sovětskému svazu.
„Vědí to lidi?“ ptá se obecenstva.
„Ne, protože to není pravda,“ odpovídá @PetrKol15555896.
„A jak to, že to ten voják říká?“ diví se espéďák Lacina.
„No protože kecá…“
😂 #politika#dezinformace#vtip
109
8
IV
Ivan Pilip
@ivan_pilip · 1.5.2026
Oficiální účet Bílého domu se ptá, kdy soukromá televizní stanice vyhodí komika, který si dělal legraci z prezidenta.
Mohl by zase J.D. Vance vyrazit do Evropy a dát tu nějakou lekci o svobodě slova. #SvobodaSlova#Politika#Humor
141
12
IV
Ivan Pilip
@ivan_pilip · 30.4.2026
Tohle je fakt komedie. USA obnovují lety do Venezuely, zrušené před 7 lety Trumpem. Je to prý možné "díky statečnému leadershipu prezidenta Trumpa" v operaci zatčení Madura.
Jenomže Maduro je sice ve vězení, ale v zemi vládne jeho zástupkyně a pořád tam vládne diktatura... #Venezuela#Politika#Lety
13
1
Jan Zahradil
@ZahradilJan · 30.4.2026
Za hodinu na @CNNPrima v relaci 360👇.
Ve světle prezidentovy poslední blamáže, kdy se neúspěšně pokusil na ministra zahraničí pohnat NCOZ, vypadají nové výhrůžky kompetenční žalobou jaksi…neprezidentsky🤷🏻♂️. https://t.co/WeYQP0On6u#politika#Česko#aktuality
5
0
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 30.4.2026
Babišově vládě:
“Nikdo vás nemá rád”
“A víte proč? Protože nenávidíte lidi”
“Macinka? O toho si nikdo nechce opřít ani kolo”
“SPD nepracuje pro Česko, ale pro Rusko”
Tohle je váš nedávný slovník a teď jste více neoblíbená vláda než my po 4 letech. Hoďte bílý ručník. #Politika#Česko#Vláda
1
0
Deník N
@denikn.cz · 30.4.2026
čelí opakovaným obviněním z možného zneužívání veřejné funkce a konfliktu zájmů, přičemž všechny kauzy se týkají jejího působení jako starostky Bíliny. #ZuzanaMrázová#Bílina#politika
Neuvěřitelná velkorysost státu vůči jednomu velkopodnikateli. A značná "flexibilita" právníků.
Zdá se, že podivná právní analýza popírající předchozí názor těch stejných právníků stačí zástupcům státního fondu k tomu, aby velkopodnikatel – dnes předseda vlády @AndrejBabis https://t.co/DcogQqgcvt#politika#korupce#právo
2
0
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 30.4.2026
‼️ Podle @Bloomberg Česko odmítlo umožnit tchajwanskému prezidentovi tranzit přes místní letiště během jeho plánované cesty do Afriky.
Tohle je ostudné jednání! Našim partnerům bychom měli pomáhat. Vždyť šlo o maličkost. Přizdisráčství vítězí!
Žádáme vysvětlení @petr_macinka a @AndrejBabis! #Česko#politika#Tchaj-wan
... že by na summitu rád uvítal „vatyho vůdce“. Putin se naposledy zúčastnil summitu G20 v roce 2019. Myslím si, že pokud se tento řezník nakonec rozhodne tam jet, někteří lídři by mohli uspořádat protest. Trump dělá vše, co je v jeho silách, aby vytáhl Putina z izolace. ... #Putin#G20#politika
13
1
Jakub Szántó
@JakubSzanto · 30.4.2026
RT @CT24zive: Pokud bude Babišův kabinet bránit prezidentovi v cestě na summit NATO, ředitel odboru vnitřní politiky KPR Lebeda prezidentov… #NATO#prezident#politika
0
89
Iva Pazderková
@PazderkovaIva · 30.4.2026
RT @danusenerudova: Já se tak za naši vládu stydím. Taková hanba! A co Putin? Tomu byste to @AndrejBabis dovolil? #Vláda#Politika#Hanba
0
48
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 30.4.2026
Takže prezident Tchaj-wanu nemůže přeletět Evropu, protože by se v Pekingu někdo zamračil? Kéž by to byl jen hloupý vtip! Jeden telefon z Číny nemůže být důvod, aby kdokoli stál v pozoru.
Já na Tchaj-wan jako 1. český ministr letěl, i když soudruzi hodně dupali nožičkama. https://t.co/QqpwZTaFgx#Tchajwan#politika#mezinárodnívztahy
126
9
Lukáš Lhoťan
@LukasLhotan · 30.4.2026
Stručně z Německa. Politika drahých energii, stále větší buzerace pro podnikatele od státu, další nepřímé daně a politika Green Deal nesou své ovoce. Statisíce pracovních kvalifikovaných míst zmizely.
Padá nejen automobilový průmysl, ale i další průmyslová odvetní evidentně https://t.co/o2mshKSsID#Německo#Ekonomika#Politika
2
0
Lukáš Otys
@LukOtys · 30.4.2026
Dnes jsme odstartovali roadshow “Havel jede TOPku” a zároveň komunální a senátní kampaň. Jdeme mezi lidi. Mluvit o programu, ale hlavně naslouchat. Já osobně i podnikatelům, protože právě oni často nejlépe vědí, kde stát nefunguje.
Chceme řešení, která dávají smysl v praxi – https://t.co/UBCa7pQ1gT#politika#kampaň#komunikace
3
1
Jana Černochová
@jana_cernochova · 30.4.2026
Kompetenční žaloba není řešení. Měsíc jsme svědky trapného dohadování - kdo pojede na summit. Vyzývám všechny aktéry, aby se na čtyři oči konečně posadili k jednacímu stolu a důstojným způsobem ukončili tuto nedůstojnou furiantskou šarádu. https://t.co/irTj3eSpaG#politika#diplomacie#jednání
0
0
Lucie Amálka 🌸
@LucieAmalka · 30.4.2026
@CT24zive Doba, kdy politici měli aspoň zbytky nějaké sebereflexe a vyvozovali důsledky za své problematické kauzy a pochybení, je už dávno pryč. Politická kultura klesla na samotné dno. Nově nám ti, co nám mají jít příkladem, naopak už jen ukazují, jací bychom být NEMĚLI. Je to ostuda. #politika#kultura#sebereflexe